Musk Elon (Ilonas Mãskas) 1971 06 28Pretorija, Jungtinių Amerikos Valstijų verslininkas, išradėjas, inžinierius. Londono karališkosios draugijos narys (2018). Kilęs iš Pietų Afrikos Respublikos. 1989 tapo Kanados, 2002 – Jungtinių Amerikos Valstijų piliečiu.

1997 baigė Pensilvanijos universitetą (ekonomiką ir fiziką). Vienas ir su kitais Jungtinėse Amerikos Valstijose įkūrė inovacines bendroves: Zip2 (įkurta 1995, kūrė interneto programinę įrangą laikraščiams, 1999 parduota bendrovei Compaq Computer Corporation), X.com (įkurta 1999, 2001 tapo PayPal  elektroninių mokėjimų internetu bendrove, 2002 parduota Jungtinių Amerikos Valstijų elektroninio verslo bendrovei eBay), SpaceX (įkurta 2002, kosmoso pramonė), Tesla (įkurta 2003, elektromobilių gamyba), SolarCity (įkurta 2006, saulės energetika), OpenAI (įkurta 2015, dirbtinio intelekto tyrimų nekomercinė organizacija), Neuralink (įkurta 2016, kùria implantuojamas sąsajas, leisiančias sujungti žmogaus smegenis su kompiuteriu ir gydyti smegenų ligas), The Boring Company (įkurta 2016, greitojo automobilių eismo tunelių statyba).

Elon Musk

Bendrovių SpaceX, Tesla, Neuralink vadovas, bendrovės SolarCity valdybos pirmininkas. Su bendrove SpaceX įgyvendino pirmuosius pasaulyje privačiai finansuojamus kosmonautikos projektus, per kuriuos į orbitą išvesta nešančioji raketa Falcon 1 (2008), paleistas į kosmosą ir sugrąžintas į Žemę bepilotis erdvėlaivis Dragon (2010), šis erdvėlaivis su kroviniu nusiųstas į Tarptautinę kosminę stotį (2012) ir kita. Pasiūlė ypač greito vakuume judančio traukinio Hyperloop (teoriškai galinčio pasiekti 1200 km/h greitį) projektą, t. p. reaktyvinio viršgarsinio elektrinio vertikalaus kilimo ir tūpimo tipo lėktuvo idėją.

E. Musko turimo turto vertė sudaro 20,6 mlrd. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių (2019).

E. Muskas teigia, kad jo įkurtų įmonių tikslas yra keisti pasaulį ir žmoniją: kurti greitesnes ir mažiau teršiančias aplinką transporto priemones, kovoti prieš globalinį atšilimą skatinant atsinaujinančiosios energijos gamybą ir vartojimą, mažinti žmonijos išnykimo riziką kuriant žmonių kolonijas Marse ir kitose planetose.

Vadovauja nuosavam labdaros fondui, kuris remia saulės energetikos sistemų įrengimą nuo stichinių nelaimių nukentėjusiose vietovėse.

2022 įsigijo socialinį tinklą Twitter.

Elon Musk

-Elon Musk; -Ilonas Maskas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką