„Endokrininiai preparatai“

„Endokrininiai preparatai“, viena didžiausių Lietuvos farmacijos įmonių, veikusi Kaune 1969–2006.

Iš cheminės ir gyvūninės kilmės žaliavos gamino įvairias vaistų formas: insulinus, hepariną, gonadotropiną, vitaminus, narkotikus, psichotropines, širdies ir kraujagyslių sistemą veikiančias tabletes, fermentus, akių lašus ir lašintuvus, augimo hormonus, diagnostinius rinkinius hormonų kiekiui nustatyti.

Įkurta 1969 kaip Kauno endokrininių preparatų gamykla, pirmoji SSRS pradėjo gaminti lašus akims su lašintuvais, liobilį, loktiną, kortikotropiną, cinko suspensiją, somatotropiną, kalcitriną.

1984 veikė 3 cechai, šešios mechanizuotos srovinės ir dvi automatinės linijos, dirbo 620 darbuotojų, produkcija buvo eksportuojama į Etiopiją, Japoniją, Šiaurės Korėją, Mongoliją, Vietnamą.

1992 privatizuota ir tapo akcine bendrove Endokrininiai preparatai. 20 a. pabaigoje–21 a. pradžioje didžiausia bendrovės akcininkė buvo Latvijos farmacijos pramonės įmonė Olainfarm.

2003 Endokrininiai preparatai gamino daugiau kaip 70 pavadinimų vaistus, pardavė produkcijos už 8,9 mln. litų (dalis jos eksportuota į Latviją, Rusiją, Kazachiją, Ukrainą ir kitas užsienio šalis), dirbo daugiau kaip 180 darbuotojų.

2004 bendrovę įsigijo Lietuvos farmacijos įmonė Sanitas, 2006 ji likvidavo Endokrininius preparatus kaip savarankišką juridinį asmenį.

Kauno endokrininių preparatų gamykla

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką