Honecker Erich (Ėrichas Hònekeris)1912 08 25Neukirchen (Saro kr.) 1994 03 29Santjagas (Čilė), Vokietijos Demokratinės Respublikos valstybės veikėjas. Nuo 1929 Vokietijos komunistų partijos narys. Naciams 1933 atėjus į valdžią organizavo pogrindines jaunųjų komunistų grupes. Gestapo 1935 suimtas, nuteistas 10 metų sunkiųjų darbų. Nuo 1946 Vokietijos komunistų partijos Centro komiteto narys, vienas aktyviausių Vokietijos Demokratinės Respublikos komunistų ir socialistų partijų susijungimo šalininkų. Nuo 1971 Vokietijos vieningosios socialistų partijos Centro komiteto pirmasis, nuo 1976 generalinis sekretorius (pakeitė W. Ulbrichtą). Nuo 1976 ir Valstybės Tarybos pirmininkas. Vykdė komunistinėmis dogmomis grindžiamą vidaus politiką, jo valdoma Rytų Vokietija tapo viena turtingesnių ir labiau militarizuotų Rytų bloko šalių.

Erichas Honeckeris sako kalbą Kremliaus rūmuose švenčiant Spalio perversmo 70‑metį (1987)

20 a. 9 dešimtmetyje E. Honeckeris pradėjo siekti glaudesnių santykių su Vokietijos Federacine Respublika. SSRS prasidėjus pertvarkai priešinosi politinėms ir ūkio reformoms. Praradęs SSKP Centro komiteto generalinio sekretoriaus M. Gorbačiovo paramą 1989 dėl išaugusių protesto demonstracijų buvo priverstas atsistatydinti, apkaltintas piktnaudžiavimu valdžia, pabėgo į Maskvą, 1992 sugrąžintas į Vokietiją.

Buvo teisiamas (pirmiausia už įsakymą šauti į žmones, bandančius įveikti Berlyno sieną). Dėl blogos E. Honeckerio sveikatos teismo procesas nutrauktas, jam 1993 leista išvykti į Čilę (ten jau buvo pasitraukusi E. Honeckerio šeima).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką