Europos ekonominė komisija

Euròpos ekonòminė komsija, Jungtnių Taut Euròpos ekonòminė komsija (anglų kalba United Nations Economic Commission for Europe, UNECE), Jungtinių Tautų Ekonominės ir Socialinės Tarybos regioninė organizacija. Viena iš 5 Jungtinių Tautų regioninių komisijų (Afrikos ekonominė komisija, Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominė ir socialinė komisija, Lotynų Amerikos ir Karibų baseino ekonominė komisija, Vakarų Azijos ekonominė ir socialinė komisija). Įkurta 1947 Tarybos laikinajai komisijai dėl nuniokotų sričių ekonominės rekonstrukcijos nusprendus ne tik teikti pagalbą karo nusiaubtoms šalims, bet ir kelti Europos ekonominės veiklos lygį, stiprinti ekonominius santykius ir tarp šalių narių, ir su kitomis pasaulio valstybėmis, skatinti šalių narių ekonominį bendradarbiavimą.

Europos ekonominė komisija rengia ir remia ekonominius ir technologinius tyrimus bei mokymus, ekonominės, technologinės ir statistinės informacijos kaupimą, vertinimą ir skleidimą. Teikia rekomendacijas šalių narių vyriausybėms.

Komisijai priklauso 56 (2021) valstybės; be Europos šalių, jai priklauso Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Izraelis ir kai kurios Centrinės Azijos šalys. Komisijos veikloje t. p. dalyvauja daugiau kaip 70 tarptautinių profesinių ir kitų nevyriausybinių organizacijų.

Europos ekonominės komisijos sekretoriatas yra Ženevoje (vykdomoji sekretorė Olga Algayerova nuo 2017). Iki 1951 Europos ekonominė komisija veikė kaip laikinoji institucija, vėliau suteiktas nuolatinės Jungtinių Tautų institucijos statusas.

1

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką