zu Schwarzenberg Felix (Feliksas cu Švárcenbergas) 1800 10 02Böhmisch Krummau (dabar Český Krumlov, Čekija) 1852 04 05Viena, Austrijos valstybės veikėjas. Princas.

Nuo 1818 tarnavo kariuomenėje. Nuo 1824 diplomatas, dirbo ambasadose Portugalijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Pjemonte‑Sardinijoje, Abiejų Sicilijų karalystėje. Per 1848 revoliuciją buvo maršalo J. Radetzky, vadovaujančio Italijoje veikiančiai Austrijos kariuomenei, patarėjas. 1848–52 ministras pirmininkas ir užsienio reikalų ministras; pasiekė, kad dėl silpnos sveikatos negalintis savarankiškai valdyti imperatorius Ferdinandas I atsisakytų sosto ir jį pakeistų Pranciškus Juozapas I, jo įsakymu parengta nauja šalies konstitucija, išsaugojusi iki 1848 revoliucijos buvusią absoliutistinę valdžią ir užkirtusi kelią imperijos atskirų dalių autonomijai.

Felix zu Schwarzenberg

Remiamas Rusijos pasipriešino Prūsijos ketinimams įkurti vieningą Vokietijos valstybę be Austrijos, bet jo planus prijungti Habsburgų imperiją su nevokiškomis teritorijomis 1851 atmetė Vokietijos valstybių monarchai.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką