festivalis „Resurrexit“

2019 festivalio Resurrexit uždarymo koncertas Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje Šiauliuose; atlikėjai: Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, choras „Vilnius“, Kauno valstybinis choras ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

festivalis „Resurrexit“, tarptautinis muzikos festivalis. Rengia koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras Polifonija (vadovė Nijolė Saimininkienė).

Koncertai vyksta Velykų savaitę Šiaulių katedroje ir Lietuvos kituose miestuose. Festivalio programoje dera tradicijos ir naujovės: atliekama įvairių muzikos žanrų, stilių, bažnytinė ir akademinė muzika, kamerinė muzika ir stambios formos kūriniai. Koncertuose skamba įvairių epochų užsienio ir šiuolaikinių lietuvių kompozitorių sukurta muzika. Dalyvauja Lietuvos ir užsienio vokaliniai bei instrumentiniai ansambliai, chorai, orkestrai.

1978 Sigito Vaičiulionio ir jo žmonos Danutės Vaičiulionienės iniciatyva Šiauliuose pradėta rengti Senosios muzikos festivalius. 1989 jie peraugo į kasmetinius Velykų savaitės metu Šiaulių katedroje rengiamus Tarptautinius bažnytinės muzikos festivalius. 2007 renginys pavadintas festivaliu Resurrexit (lot. prisikėlė).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką