Finn Kydland

Kydland Finn (Finas Kdlandas) 1943 12 01Ålgård (prie Stavangerio), norvegų ir Jungtinių Amerikos Valstijų ekonomistas.

Išsilavinimas ir darbinė veikla

1968 baigė Norvegijos ekonomikos ir verslo administravimo mokyklą Bergene.

1969 išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas. 1973 Carnegie Mellono universitete (Pittsburghas, Pensilvanijos valstija) apgynė doktoratą, iki 2004 dėstė šio universiteto Tepperio verslo mokykloje, nuo 2004 dėsto Kalifornijos (Santa Barbara) universitete; profesorius (1982).

Nuo 1992 Tarptautinės ekonometrikų draugijos narys.

Konsultuoja Dallaso, Clevelando ir Minneapolio federalinius rezervų bankus.

Mokslinė veikla

Nuo 20 a. 8 dešimtmečio bendradarbiauja su E. Ch. Prescottu, nagrinėja ekonominių (verslo) ciklų, pinigų ir fiskalinės politikos, darbo ekonomikos ir kitas problemas. Tyrė, kokių problemų gali kelti lūkesčiai dėl būsimos ekonominės politikos (straipsnis Taisyklės svarbiau už veiksmų laisvę: Optimalaus plano nepagrįstumas / Rules Rather than Discretion: The Inconsistency of Optimal Plan, išspausdintas žurnale Journal of Political Economy 1977).

Paaiškino, kaip Jungtinių Amerikos Valstijų verslo ciklus skatina ekonominės politikos ir technologijų pokyčiai: dėl technologinės pažangos didėja darbo našumas, kartu ir darbo užmokestis, žmonės linkę dirbti daugiau ir mažiau ilsėtis, bet kuo daugiau jie dirba, tuo labiau vertina anksčiau turėtą laisvalaikį, todėl jeigu darbo užmokestis daugiau nedidėja, darbo našumas t. p. nedidėja arba net mažėja, prasideda recesija, kurią sustabdo naujas technologijų pokytis (straipsnis Laikas statyti ir agreguoti svyravimai / Time to Build and Aggregate Fluctuations, išspausdintas žurnale Econometrica 1982, abu su E. Ch. Prescottu).

Knygos

Parašė knygą Verslo ciklų teorija (Business Cycle Theory 1995).

Apdovanojimai

Nobelio ekonomikos premija (2004, su E. Ch. Prescottu).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką