flamandų bendruomenės vėliava

pastatai Briugės Turgaus aikštėje (Belgija)

flamándai (savivardis Vlamingen), Europos tauta. Gyvena Belgijos šiaurėje (2011 gyventojų surašymo duomenimis, apie 7,2 mln. žmonių), Prancūzijos šiaurėje (Prancūzijos Flandrijoje), Olandijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje ir kitur. Iš viso pasaulyje yra apie 7,2 mln. flamandų. Artimi olandams. Kalba olandų kalbos variantu (jos pietine tarme). Dauguma – katalikai.

Gyvensena

21 amžiaus pradžioje dauguma flamandų dirbo pramonės įmonėse ir paslaugų sferoje. Išplėtoti flamandų dailieji amatai – plonų lininių audinių gamyba, nėriniai, metalų apdirbimas.

Gausus folkloras (dainos, legendos). Turi savo epą apie Tilį Ulenšpygelį.

Hasselto miesto (Limburgo provincija, Belgija) flamandų folkloro ansamblis De Boezeroenen 48‑ajame tarptautiniame folkloro festivalyje Zagrebe (Kroatija, 2014)

flamandas demonstruoja, kaip buvo gaminamos klumpės (2003)

Istorija

Flamandų protėviai – frankai, viduramžiais gyvenę Flandrijos grafystėje (su tuo susijęs tautovardis), Brabante, Limburge. Flamandų nacija susiformavo 19 amžiaus antroje pusėje. 1830 kartu su valonais įkūrė Belgijos valstybę. 20 amžiuje kovodami dėl savo nacionalinių teisių flamandai pasiekė, kad Belgija 1993 taptų Flandrijos, Valonijos ir Briuselio regionų federacija.

2271

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką