Francisco Macias Nguema

Macias Nguema Francisco (Fransiskas Masasas Ngemà) 1924 01 01Nsegayong (Rìo Muni provincija) 1979 09 29Malabas, Pusiaujo Gvinėjos politikas.

Žiniuonio sūnus. Tarnavo Ispanijos kolonijinėje administracijoje, buvo Mongomo miesto meras, vietos parlamento deputatas. 1964–68 Ispanijos Pusiaujo Gvinėjos autonominės vyriausybės vicepremjeras. 1968–79 Pusiaujo Gvinėjos prezidentas (pirmasis). Beveik iš karto šalyje įvedė autoritarinį režimą. 1970 įkūrė Vieningąją nacionalinę darbo partiją, kitas partijas uždraudė. 1972 pasiskelbė prezidentu iki gyvos galvos, ministru pirmininku, teisingumo ir finansų ministru.

F. Maciaso Nguemos laikais šalyje buvo nužudyta apie 8000 žmonių (išnaikinta beveik visi išsilavinę asmenys; apie 1/3 šalies gyventojų emigravo į gretimas valstybes, apie 40 000 žm. nubausta priverčiamaisiais darbais) – šiuo laikotarpiu Pusiaujo Gvinėja vadinta Afrikos Osvencimu. Tai nusmukdė šalies ūkį ir pablogino politinę padėtį. Per 1979 08 karinį perversmą nuo valdžios nušalintas, apkaltintas genocido vykdymu, netrukus nubaustas mirties bausme.

Laikomas vienu labiausiai korumpuotų ir despotiškų nepriklausomos Afrikos valstybės vadovų; gretinamas su Pol Potu.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką