Olshausen Franz (Francas Olsháuzenas), visi vardai Ferdinand Walter Franz 1872 06 25Offenbach am Main 1962 02 08Lugano, Vokietijos diplomatas.

1895 apgynė teisės mokslų daktaro disertaciją. 1907 gyveno Berlyne, buvo Berlyno antropologijos, etnologijos ir priešistorės draugijos narys. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą dirbo Vokietijos atstovybėje Fernando Póo saloje (dabar Pusiaujo Gvinėjoje).

1902–12 akredituotas Vokietijos ambasadose Argentinoje, Paragvajuje ir Brazilijoje, keliavo Amazonės upe. Nuo 1922 Vokietijos atstovas Kaune. 1922 12 Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas ir užsienio reikalų ministras E. Galvanauskas išsikvietė jį ir pranešė apie didėjantį Lietuvos Vyriausybės nekantrumą dėl Memelio (Klaipėdos), kurį, remdamasi Versalio taikos sutarties 22 straipsniu, Tautų Sąjunga suteikė teisę valdyti Prancūzijos administracijai; ministras pirmininkas informavo vokiečius apie Lietuvos ketinimus užimti Memelį, išreiškė lūkestį, kad Vokietijos vyriausybė nesipriešins Memelio užėmimui (nes jis nebus nukreiptas prieš Vokietiją) ir kad Vokietijos vyriausybė įtikins vietines vokiečių ir žydų daugumas tam nesipriešinti. F. Olshausenas atsižvelgė į Lietuvos vyriausybės ketinimus ir kitą dieną gavo iš Berlyno užtikrinimus, kad vokiečiai Memelyje liks santūrūs. 1926–27 buvo akredituotas Vokietijos ambasadoje Belgrade. 1928–32 ambasadorius Čilėje.

F. Olshausen

20 a. pradžioje vedė Käthe Olshausen‑Schönberger, jų sūnus buvo biochemikas Joernas Olshausenas (1903–88).

458

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką