šlaitų tvirtinimas su geotekstile

geotekstlė (geo… + tekstilė), geosintètika, temptinė, austinė arba mišri (sluoksniuota) sintetinė medžiaga, naudojama žemės ūkyje ir statyboje. Dažniausiai naudojama filtravimui, drenažui, sankasų sutvirtinimui, stabilizavimui, tiesiant kelius, statant užtvankas, kontroliuojant dirvos eroziją. Būna tinklo, audinio, trikotažo pavidalo. Geotekstilės tinklas daromas iš sintetinio pluošto ar kitos sintetinės medžiagos. Tinklinės struktūros akutės didesnės nei 10 mm, mazgai įvairiai sutvirtinti. Geotekstilės tinklas dažniausiai naudojamas sankasai armuoti (sutvirtinti). Kai kada tokiu tinklu sutvirtinami sankasos šlaitai, ypač kai sankasa įrengta iš lengvai išplaunamo grunto: šlaitai užtiesiami tinklu, ant jo pasėjama žolė ir užberiama plonu dirvožemio sluoksniu. Gruntui armuoti t. p. naudojami įvairūs geotekstilės audiniai.

Neaustinė (temptinė) geotekstilė gali būti naudojama kaip skiriamasis sluoksnis arba filtras nuleidžiant vandenį jos paviršiumi. Ištisinės neaustinės geotekstilės paklotas, patiestas apatinėje kelio sankasos dalyje, sulaiko kapiliarinio vandens kilmą. Šiam tikslui naudojama geotekstilė turi būti ne plonesnė kaip 3 mm ir pakankamai atspari mechaniniam poveikiui, kad nebūtų sugadinta baigiant pilti sankasą.

Geotekstilė gaminama iš poliamidų, polietileno, poliesterių, polipropileno ar kitų sintetinių medžiagų. Tam tikrų savybių geotekstilė gaunama, kai gaminant į ją pridedama įvairių priedų. Organinių priedų paprastai nededama, nes jie pūva. Sintetinė medžiaga, iš kurios gaminama geotekstilė, turi būti atspari senėjimui.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką