Gòrgijas (Gorgias), Gorgijas Leontinietis apie 480 pr. Kr.Leontinai (Sicilija) apie 380 pr. Kr.Larisa, senovės graikų filosofas sofistas, retorius. Empedoklio mokinys, Isokrato mokytojas.

Gyvenimo faktai

427 pr. Kr. atvyko į Atėnus su diplomatine misija. Keliaudamas po graikų miestus, per olimpines ir Pitijos žaidynes sakė kalbas, mokė retorikos, sulaukė didelio pasisekimo. Aprašytas Platono veikale Gorgijas.

Retorika

Jo retorikos stilius naujoviškas, kalba įmantri, būdinga antitezės ir aliteracijos. Išliko Gorgijo retorikos veikalai Helenos pagyrimas, Palamedo gynimas.

Filosofija

Išlikusiame filosofijos kūrinyje Apie nebūtį, arba Apie gamtą Gorgijas atmetė Parmenido ir kitų filosofų siekius atskirti tikrąjį žinojimą nuo nuomonės, realybę – nuo regimybės, nagrinėjo būties apibrėžimo, suvokimo, galimybės per kalbą išreikšti pasaulį ir kitus klausimus. Veikalą sudaro trys skyriai. Pirmame teigiama, kad būties nėra, antrame – jei būtis ir būtų, tai nieko apie ją negalėtume žinoti, trečiame – net jei ir galėtume apie ją žinoti, tai niekaip negalėtume tai kam nors perduoti.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką