Grenoblio Alpių universitetas

Grenòblio Álpių universitètas (pranc. Université Grenoble Alpes), iki 2016 Grenòblio universitètas (pranc. Université de Grenoble), vienas seniausių Prancūzijos (ir Europos) universitetų.

Struktūra ir veikla

Universitete veikia (2023) 2 fakultetai: Mokslų (turi 4 įvairių mokslų departamentus, observatoriją), Humanitarinių mokslų, sveikatos, sporto ir visuomenės (turi 7 įvairių mokslų mokyklas). Yra Grenoblio ekonomikos departamentas, 6 įvairių inžinerijos sričių, Architektūros, Grenoblio teisės, Politikos studijų, Technologijų ir Vadybos mokyklos, Alpių geografijos ir miestų planavimo institutas, Doktorantūros koledžas, biblioteka, botanikos sodas, universitetinės klinikos. 59 500 studentų, apie 6000 dėstytojų ir tyrėjų (2023).

vienas Grenoblio Alpių universteto pastatų (Verduno aikštėje, Grenoblyje)

Istorija

Įkurtas 1339. Steigėjas – dofinas Humbertas II. Veikė Civilinės, Kanonų teisės ir Laisvųjų menų fakultetai. 1367 uždarytas. 19 amžiaus pradžioje imperatorius Napoleonas I Grenoblio universitetą atkūrė.

Pagal Prancūzijos aukštojo mokslo įstatymą (1970) Grenoblio universitetas suskirstytas į 3 universitetus: Grenoblio 1 – Mokslų ir medicinos universitetas (nuo 1987 Josepho Fourier universitetas / Université Joseph Fourier), Grenoblio 2 – Ekonomikos ir teisės universitetas (nuo 1987 Pierre Mendès France’o universitetas / Université Pierre Mendès France) ir Grenoblio 3 – Kalbų ir literatūros universitetas (1987 pavadintas Stendhalio universitetu / Université Stendhal).

2004 Grenoblio 1 universitetą (buvo 17 718 studentų, 1899 dėstytojai) sudarė Biologijos, Chemijos, Farmacijos, Fizikos, Geografijos, Informatikos ir taikomosios matematikos, Kūno kultūros ir sporto, Matematikos, Mechanikos, Medicinos, Mokslų, Pedagogikos fakultetai, Fizikos, Politechnikos mokyklos, Matematikos, Technologijos institutai, Mokslo centras ir Observatorija, buvo leidžiamas mokslinis leidinys Grenoble sciences. Grenoblio 2 universitete (buvo 19 531 studentas, 742 dėstytojai) veikė Ekonomikos ir vadybos, Teisės, Komunikacijos, Menų ir kultūros, Prekybos, Humanitarinių mokslų, Socialinių mokslų fakultetai, Verslo mokykla, Politinių mokslų ir Urbanistikos institutai. Grenoblio 3 universitete (buvo 7400 studentų, 300 dėstytojų) veikė Anglofonų studijų, Kalbų, Literatūros, Komunikacijos ir Kalbotyros fakultetai, Komunikacijos ir žiniasklaidos institutas, Kalbų ir kultūros namai, Stendhalio centras, buvo leidžiamas mokslinis leidinys Éditions littéraires et linguistiques de luniversité de Grenoble.

2016 01 01 visi trys universitetai susijungė į Grenoblio Alpių universitetą. 2020 01 01 Grenoblio Alpių universitetas susijungė su Grenoblio technologijų bei Grenoblio politikos studijų institutais ir Grenoblio architektūros mokykla.

Lietuviai Grenoblio universitete

Grenoblio universitete studijavo J. Aistis, A. J. Greimas, J. Grinius ir kiti lietuviai.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką