Gyvulininkystės institutas

Gyvulininkỹstės institùtas, nuo 2010 Lietuvõs sveikatos mokslų universiteto Veterinãrijos akadèmijos Gyvulininkỹstės institùtas. Yra Baisogaloje.

Įkurtas 1960 kaip Lietuvos gyvulininkystės mokslinio tyrimo institutas vietoj dalies buvusio Gyvulininkystės ir veterinarijos instituto skyrių. Sudaro 6 mokslo padaliniai: Gyvūnų veisimo ir reprodukcijos skyrius, Gyvūnų mitybos ir pašarų skyrius, Ekologijos skyrius, Eksperimentinės plėtros ir bandymų skyrius, Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos ir koordinavimo centras, Chemijos laboratorija. Mokslinės veiklos svarbiausios kryptys: gyvulių ir paukščių veislių, jų genetikos ir selekcijos, sėklinimo bei gemalų transplantavimo, aplinkos veiksnių įtakos jų fiziologinei būklei ir produktyvumui tyrimai, genofondo biologinis įvertinimas ir išsaugojimas; gyvulių ir paukščių mitybos fiziologijos, medžiagų apykaitos, laktacijos, produkcijos kokybės ir pašarų vertės įvertinimas, gyvulininkystės poveikio aplinkai tyrimas. 2023 dirbo 16 mokslininkų. Institutas leidžia tęstinį mokslo darbų leidinį Gyvulininkystė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės institutas

Direktoriai: R. Žebenka (1962–64), L. Tymukas (1964–76), Z. Vagonis (1976–84), A. Kairys (1984–92), J. Jatkauskas (1992–2001), Violeta Juškienė (2001–2020), Artūras Šiukščius.

661

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką