Ilgàsis žỹgis, Didỹsis žỹgis, Šiáurės vakar žỹgis, Kinijos komunistų partijos 1934–35 karinių pajėgų perkėlimas iš Vidurio ir Pietų Kinijos į Šiaurės Vakarų Kiniją.

Tikslai

Gomindano kariuomenei spaudžiant Kinijos komunistų partijos vadovybė nusprendė savo karines pajėgas iš Dziangsi provincijos pietrytinės ir Fudziano provincijos vakarinės dalies (čia 1931 11 buvo paskelbta Kinijos sovietų respublika) perkelti į Šaansi ir Gansu provincijas (arčiau SSRS ir Mongolijos Liaudies Respublikos).

Eiga

Žygis prasidėjo 1934 10 16. Jam vadovavo Mao Dzedongas, Džu De ir Džou Enlai. Daliniai traukėsi per Dziangsi, Guangdongo, Hunano, Guangsi ir Guidžou provincijas. Žygio metu vyko nuolatiniai susirėmimai su gomindanininkais. Per žygį 1935 01 Guidžou provincijos mieste Dzuni įvyko Kinijos komunistų partijos Centro komiteto politinio biuro išplėstinis posėdis; per jį, remdamasis karo vadais, savo pozicijas partijos vadovybėje labai sustiprino Mao Dzedongas ir jo šalininkai. 1935 10 Kinijos komunistų partijos daliniams per Junnano ir Sičuano provincijas pasiekus Šaansi ir Gansu provincijas, žygis baigėsi. Jis tęsėsi apie 12 000 km. Iš 130 000 karių, pradėjusių žygį, į galutinį punktą atvyko apie 30 000.

Ilgojo žygio dalyviai

Reikšmė

Po žygio Šaansi ir Gansu provincijose Kinijos komunistų partijos vadovybė sukūrė naują bazę; Janano mieste iki 1947 vidurio buvo įsikūrusi partijos Centro komiteto vadovybė. Ilgasis žygis padėjo Kinijos komunistų partijai išsaugoti savo karines pajėgas ir vėliau kovoti dėl valdžios visoje šalyje. Ilgasis žygis tapo svarbiu didelės propagandinės reikšmės Kinijos komunistų partijos istorijos faktu.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką