Christine de Pisan įteikia Izabelei Bavarei savo knygą (rankraštinės Karalienės knygos iliuminacija, 1410–14, Britų biblioteka)

Izabèlė Bavãrė (Isabeau de Bavière) 1371 1435 09Paryžius, Prancūzijos karalienė. Bavarijos-Ingolstadto kunigaikščio Stepono III duktė. Karaliaus Karolio VI Pamišėlio žmona. Dėl silpnos vyro sveikatos (psichinės ligos) dažnai būdavo regentė. Kovojo dėl valdžios su sūnumi dofinu Karoliu; pastarasis 1417 ją buvo įkalinęs. Su ją išgelbėjusiu iš kalėjimo favoritu Burgundijos kunigaikščiu Jonu Bebaimiu 1418 sudarė vyriausybę, reziduojančią Chartres’e, vėliau Troyes. Jie abu varžėsi dėl valdžios su Paryžiaus administracija ir armanjakais (dofino šalininkų grupuotė). Pagal 1420 05 Troyes taiką Izabelė Bavarė pripažino Anglijos karalių Henriką V Prancūzijos sosto paveldėtoju (dofinas Karolis turėjo būti ištremtas iš Prancūzijos).

karalienė Izabelė Bavarė atvyksta į Paryžių (Jeano Froissart’o Kronikų iliuminacija, apie 1470, dailininkas Philippe’as de Mazerolles (?), Britų biblioteka)

2271

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką