Izabelė I Katalikė su vyru Ferdinandu II Kataliku ir dukra Joana (Pedro Marcuello Rimado de la Conquista de Granada iliuminacija, 15 a. pabaiga, Condé de Chantilly muziejus, Aukštutinė Prancūzija)

Izabelė I Katalikė (aliejus, apie 1490, nežinomas dailininkas, Prado muziejus)

Ferdinando II Kataliko ir Izabelės I Katalikės atvaizdai Salamancos universiteto fasado medalione (16 a. pirma pusė)

Izabèlė I Katalkė (Isabel I la Católica) 1451 04 22Madrigal de las Altas Torres (Kastilija) 1504 11 26Medina del Campo (Kastilija), Kastilijos (1474–1504) ir Aragono (1479–1504) karalienė. Kastilijos ir Leono karaliaus Jono II ir jo antrosios žmonos Izabelės Portugalės duktė. Aragono karaliaus Ferdinando II Kataliko žmona, Joanos Pamišėlės motina.

Kastiliją ir Leoną valdančio įbrolio Henriko IV 1468 paskelbta sosto įpėdine. 1469 ištekėjo už Aragono sosto įpėdinio Ferdinando. 1474 paveldėjo Kastilijos sostą, bet iš jos valdžią siekė paveržti Henriko IV duktė Joana, kurią rėmė Portugalijos karalius Alfonsas V Afrikietis. Portugalijos kariuomenė įsiveržė į Kastiliją ir Leoną, bet 1476 buvo sumušta. 1479 Ferdinandas paveldėjo Aragono sostą. Dviejų karalysčių sąjunga tapo vieningos Ispanijos karalystės kūrimosi pradžia.

Valdant Izabelei I Katalikei ir jos vyrui Ispanijoje baigėsi rekonkista, buvo stiprinama katalikybė (įkurta inkvizicija, iš Ispanijos išvyti žydai, atsisakę krikštytis). Izabelė I Katalikė aktyviau nei jos vyras parėmė Kristupo Kolumbo keliones į Ameriką – buvo pradėta kurti Ispanijos imperija.

-Izabelė Kastilietė

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką