suvenyrų parduotuvėlės Ocho Riose (Saint Anno apygarda, 2018)

gatvės muzikantai Falmouthe (Trelawney apygarda, 2011)

medžio dirbiniai Montego Bay amatų turguje (Saint Jameso apygarda, 2015)

jamaikiẽčiai, Šiaurės Amerikos nacija. Jamaikos pagrindiniai gyventojai (2,9 mln. žmonių, 2017). Dar gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose (1,1 mln. žmonių, 2013), Kanadoje (256 200 žmonių, 2011), Didžiojoje Britanijoje (apie 160 800 žmonių, 2015), Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje ir kitur. Iš viso pasaulyje yra apie 4,4 milijono jamaikiečių. Kaba anglų kalbos kreoliškuoju variantu. Dauguma tikinčiųjų – protestantai (anglikonai, baptistai, presbiterionai, metodistai), yra katalikų.

Daugumą jamaikiečių sudaro juodaodžiai ir mulatai – 17–18 amžiuje į salą atvežtų vergų iš Afrikos, taip pat europiečių, daugiausia anglų kilmės, palikuoniai. Yra indų ir kinų kilmės grupių.

Pagrindinis verslas – žemdirbystė (cukranendrės, bananai, citrinmedžiai). Dalis dirba boksitų gavybos ir apdirbamosios pramonės įmonėse.

Jamaikiečiai garsėja savo muzika. 20 amžiaus pabaigoje buvo išlikę afrikietiškos kilmės kultų ir pasakų.

Tam tikros jamaikiečių kultūrinės grupės (maronų) dvasinis paveldas (religinės ceremonijos, slapta kalba, saviti šokiai ir muzika bei kita) įtrauktas į UNESCO nematerialiosios kultūros paveldo sąrašą.

2271

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką