Jamáikos gyvéntojai. Daugiau kaip 92 % Jamaikos gyventojų – afroamerikiečiai (vergų, 17–18 a. atvežtų iš Afrikos dirbti cukranendrių plantacijose, palikuoniai), daugiau kaip 6 % – mulatai; yra indų, kinų, baltaodžių. Valstybinė kalba – anglų; daugelis gyventojų kalba vietine mišriąja anglų kalbos tarme (patua).

Apie 65 % gyventojų yra protestantai, didžiausios bendruomenės – anglikonų (priklauso Vest Indijos provincijai), baptistų, adventistų. Apie 1 % išpažįsta tradicinius tikėjimus, apie 2 % – katalikybę (priklauso Antilų vyskupijai). Yra bahajų, judėjų, musulmonų, naujųjų religinių judėjimų narių (2011).

Ocho Riosas

Falmouthas

Apie 26 % Jamaikos gyventojų yra iki 15 m., apie 8,7 % – vyresni kaip 65 metų (2018). Vyrų ir moterų buvo po 50 %. Apie 12 % suaugusiųjų yra neraštingi. Daug šalies gyventojų emigruoja (daugiausia į Jungtines Amerikos Valstijas, Didžiąją Britaniją, Lotynų Amerikos šalis, Kanadą).

Gyventojų vidutinis tankis 250,9 žm./km2 (2017). Tankiausiai (daugiau kaip 460 žm./km2) gyvenama pietrytinėje pakrantėje, kurioje yra Jamaikos didžiausi miestai – sostinė Kingstonas ir Spanish Townas. Miesto gyventojų 56 % (2019). Daug žmonių samdoma sezoniniams darbams cukranendrių plantacijose ir turizmo sferos įmonėse. Bedarbiai 2017 sudarė 12,2 % (2017) ekonomiškai aktyvių gyventojų.

https://s.vle.lt/diagramos/146.html

1

*tūkstančiui kūdikių

2

Jamaikos dirbančių gyventojų pasiskirstymas pagal ekonominės veiklos sritis (2002)

Jamaika

Jamaikos gamta

Jamaikos konstitucinė santvarka

Jamaikos partijos ir profsąjungos

Jamaikos ginkluotosios pajėgos

Jamaikos ūkis

Jamaikos istorija

Jamaikos švietimas

Jamaikos architektūra

Jamaikos dailė

Jamaikos žiniasklaida

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką