Janonių piliakalnis ir pilkapynas

Janoni pliakalnis ir pilkapýnas yra Molėtų rajono savivaldybės teritorijoje, prie Janonių kaimo (Paąžuolių seniūnija), Šilalio miško vakariniame pakraštyje.

Piliakalnis

Piliakalnis, vadinamas Pilale, yra pailgos kalvos vakarinė dalis (aukštesnė), kurią iš trijų pusių juosia daubos, rytuose yra kalvos žemesnioji dalis. Pilalės pietinis, vakarinis ir šiaurinis šlaitai 13 m aukščio, statūs, šiaurinio šlaito viršutinė dalis stačiai nukasta. Aikštelė ovali, 46 × 25 m dydžio. Jos rytinis pakraštys buvo sutvirtintas pylimu ir grioviu (išliko jų žymių).

Pilkapynas

Apie 0,3 km į šiaurės vakarus nuo Pilalės yra pilkapynas, kurį sudaro 26 pilkapiai. Jų sampilai 10–15 m skersmens ir 0,8–1,5 m aukščio. Sampilus juosia grioviai arba supa duobės. Dalis pilkapių 20 amžiaus pradžioje buvo iškasinėti senienų mėgėjų. Janonių piliakalnio ir pilkapyno žvalgomuosius tyrimus 1970 atliko Istorijos instituto (Lietuvos istorijos institutas), 1978 – Mokslinės metodinės paminklų apsaugos tarybos (Kultūros paminklų apsaugos taryba) archeologai.

2631

-Janonių pilkapynas; Pilalė

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką