JAV eksporto ir importo bankas

JAV ekspòrto ir impòrto bánkas (angl. Export‑Import Bank of the United States, EXIM), Jungtinių Amerikos Valstijų valstybinė kredito institucija. Būstinė Vašingtone. Veikia 12 regioninių biurų.

Veikla

Finansuoja Jungtinių Amerikos Valstijų užsienio prekybą (daugiausia su besivystančiomis šalimis), teikia Jungtinių Amerikos Valstijų užsienio prekybos partnerių mokėjimų garantijas (apyvartinio kapitalo, paskolų), kredituoja užsienio valstybines ir privačias bendroves, bankus (teikia vidutinės trukmės ir ilgalaikes paskolas Jungtinių Amerikos Valstijų doleriais ir kai kurių šalių nacionaline valiuta), apdraudžia eksporto kreditus. Visos paskolos susijusios su šalies bendrovių gaminamos produkcijos ir teikiamų paslaugų apimtimi, todėl skatina šalies eksportą. Paskolų palūkanų dydžiai diferencijuoti pagal šalis importuotojas. JAV eksporto ir importo bankas bendradarbiauja su šalies bankais ir draudimo bendrovėmis, Tarptautiniu valiutos fondu, Tarptautiniu rekonstrukcijos ir plėtros banku, regioniniais tarptautiniais bankais. Atstovauja Jungtinių Amerikos Valstijų interesams koordinuojant tarptautinių kreditų sąlygas. Ypatingais atvejais skolinasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų iždo. Už JAV eksporto ir importo banko sandorius garantuoja Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė.

JAV eksporto ir importo banko būstinės pastatas Vašingtone

Per visus veiklos metus JAV eksporto ir importo bankas suteikė paslaugų už daugiau kaip 400 mlrd. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių.

Istorija

Įkurtas 1934 02 02 kaip Vašingtono eksporto ir importo bankas (Export‑Import Bank of Washington). 1961 pradėjo teikti šalies privačių bankų išduodamų eksporto kreditų garantijas. 1968 tapo JAV eksporto ir importo banku. 2003 su 15 šalių finansų institucijomis dalyvavo įkuriant Irako prekybos banką. 2003 biudžetiniais metais (2003 10 01–2004 09 30) banko aktyvai buvo 5 mlrd. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių, pajamos – 2 mlrd. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių, suteiktų garantijų, paskolų ir draudimo sandorių (iš viso 900) suma siekė 48 mlrd. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių (iš jų garantijų – už 41,3 mlrd. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių), daugiausia oro transporto, energetikos, naftos ir dujų sektoriams. Apie 85 % sandorių teko šalies smulkiajam verslui.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką