Joana Dijokaitė-Kerežienė

Joana Dijokaitė-Kerežienė

Dijokáitė-Kereženė Joana (slap. Žara, Lionė, Reda) 1921 01 14Einoraičiai (Padubysio vlsč.) ?, Lietuvos antisovietinė partizanė. Karė savanorė (1999).

Veikla

Nuo 1946 Jungtinės Kęstučio apygardos Vytauto Didžiojo rinktinės ryšininkė. 1947 rudenį, kuriant Prisikėlimo apygardą, J. Dijokaitės‑Kerežienės tėvų sodyboje buvo įsteigtas Jungtinės Kęstučio apygardos (Kęstučio apygarda) ryšių Šiaulių rajone pagrindinis punktas; J. Dijokaitė‑Kerežienė buvo ryšininkė tarp Kęstučio apygardos ir Prisikėlimo apygardos. Dėl gresiančio suėmimo 1948 tapo partizane – veikė Birutės rinktinės štabe kaip Kęstučio apygardos štabo įgaliotinė. 1949 02 į Lietuvos partizanų vadų suvažiavimą Radviliškio apylinkėse lydėjo partizaninės Pietų Lietuvos srities įgaliotinius A. Ramanauską (slapyvardis Vanagas) ir A. Grybiną (slapyvardis Faustas).

1950 05 P. Andriulio sodyboje (Viduklės vlsč.) suimta. Kalinta Raseinių ir Tauragės kalėjimuose, kankinta; neišdavė, kur yra svarbiausi partizanų bunkeriai. Rugsėjo mėn. nuteista, kalinta Ozerlage (Irkutsko sr.), Karlage ir Steplage (Kazachstanas). 1956 05 paleista; nuvyko pas vyrą, ištremtą į Irkutsko sritį. 1959 grįžo į Lietuvą.

Apdovanojimai

3 laipsnio Laisvės kovos kryžius su kardais (1949).

Žara; Lionė; Reda

2737

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką