Joseph Pulitzer

Pulitzer Joseph (Džozefas Pùliceris) 1847 04 10Makó (Pietų Vengrija) 1911 10 29Jekyllio sala (Džordžijos valstija), Jungtinių Amerikos Valstijų leidėjas, žurnalistas, filantropas. Žydų kilmės.

Biografijos faktai

Siekdamas karinės karjeros 1864 atvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kavaleristu dalyvavo pilietiniame kare Šiaurės pusėje. Demobilizuotas atvyko į Saint Louisą (Misūrio valstija). 1876 įgijo advokato licenciją, 3 metus Vašingtone dirbo advokatu. J. Pulitzeris dalyvavo politikoje, nuo Demokratų partijos buvo renkamas į Kongresą.

Darbas žiniasklaidoje

Nuo 1868 dirbo reporteriu laikraštyje Westliche Post, vėliau tapo jo redaktoriumi ir vienu savininkų. 1879 nusipirko bankrutuojančius laikraščius St. Louis Dispatch ir St. Louis Post, juos sujungė ir pavadino St. Louis Post‑Dispatch, diegė tuo metu novatoriškos bulvarinės žurnalistikos pradus. 1883 nusipirko laikraštį New York World, pertvarkė jį į sensacijų dienraštį ir leido milijoniniu tiražu. Reporterių demaskuojamieji straipsniai, rėksmingos antraštės, pirmojo puslapio karikatūros, kriminalinė kronika, iš skelbimų gaunamos pajamos buvo svarbiausi vadinamosios naujosios žurnalistikos, vėliau įgijusios vadinamosios geltonosios spaudos pavadinimą, požymiai.

Joseph Pulitzer

J. Pulitzerio palikimas

Testamentu paliko lėšų žurnalistų mokymui ir kūrybiniam skatinimui. Jo iniciatyva ir lėšomis įkurtos aukštosios žurnalistikos mokyklos – Misūrio žurnalistikos mokykla (Missouri School of Journalism 1908) ir Kolumbijos universiteto trečiosios pakopos žurnalistikos mokykla (Columbia University Graduate School of Journalism 1912). Nuo 1917 skiriama Pulitzerio premija – aukščiausia Jungtinių Amerikos Valstijų spaudos žurnalistikos, literatūros ir muzikos kūrybos premija.

1114

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką