Meyer Julius Lothar (Julius Lotaras Mèjeris) 1830 08 19Varel (Žemutinė Saksonija) 1895 04 11Tübingen, vokiečių chemikas. Dr. (1858).

1854 baigė mediciną Würzburgo universitete. Dirbo Heidelbergo universitete R. W. Bunseno laboratorijoje. 1859–68 Breslau universiteto, 1869–76 Karlsruhės politechnikos instituto, nuo 1876 Tübingeno universiteto profesorius.

Svarbiausi moksliniai darbai susiję su teorine ir fizikine chemija. 1864 išleido populiarią knygą Šiuolaikinės chemijos teorijos (Die modernen Theorien der Chemie) apie pagrindinius chemijos mokslo principus; joje pateikė preliminarią elementų išdėstymo pagal atominę masę schemą ir aptarė ryšį tarp elementų atominės masės ir cheminių jų savybių. 1868 nepriklausomai nuo D. Mendelejevo paskelbė periodinę elementų sistemą, kuri buvo papildyta grafiku, susiejančiu atominį tūrį su atominiu skaičiumi, ir rodė elementų periodiškumą. Už cheminių elementų susisteminimą Londono karališkoji draugija 1882 apdovanojo abu mokslininkus. Tyrė daugelio organinių junginių fizikines savybes ieškodamas sąsajų tarp šių savybių ir molekulinės struktūros. 1872 pirmasis numatė, kad šeši anglies atomai benzeno žiede yra sujungti tik pavieniais ryšiais.

Julius Lothar Meyer

J. L. Meyerio vardu pavadintas mineralas lotarmejeritas.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką