Jungtinės Karalystės gyventojai

Jungtnės Karalỹstės gyvéntojai, Didžiósios Britãnijos gyvéntojai. 87 % Jungtinės Karalystės gyventojų – anglai (gyvena daugiausia Anglijoje, Velse, Škotijos pietuose), 3 % – škotai (Škotijoje), 2 % – airiai (Šiaurės Airijoje, Anglijoje), 1,9 % – valai (Velse), 1,8% – alsteriečiai (su airiais susimaišiusių anglų ir škotų palikuoniai; Šiaurės Airijoje), 2,8 % – imigrantai (daugiausia iš Indijos, Pakistano, Bangladešo, Kinijos, Karibų jūros salų, Afrikos). Šaliai būdinga didelė imigracija iš užsienio valstybių. Valstybinė kalba – anglų. 26 % Velso gyventojų kalba valų kalba, 1,2 % Škotijos gyventojų – škotų kalba.

Mančesteris

Londono centras

Apie 60 % gyventojų yra krikščionys. Jungtinės Karalystės valstybinės religijos – anglikonybė (daugiausia Anglijoje, apie 45 % tikinčiųjų) ir presbiterionizmas (daugiausia Škotijoje, apie 4 %). Škotijos episkopalinė, Velso ir Airijos Bažnyčios priklauso Jungtinės Karalystės anglikonų sąjungai, arkivyskupas reziduoja Canterbury, jį skiria karalius. Apie 10 % gyventojų – katalikai, turi 7 arkivyskupijas, 23 vyskupijas; yra unitų. Apie 4,4 % išpažįsta islamą, apie 2 % – kitas religijas (budizmą, hinduizmą, judaizmą), apie 26 % yra netikintys (2011).

Pirmasis Jungtinės Karalystės gyventojų surašymas įvyko 1811 (nuo to laiko gyventojai surašomi kas 10 metų). 63 % Jungtinės Karalystės gyventojų yra nuo 16 iki 65 m., 17 % – iki 16 metų (2018). 2018 vyrų buvo 49,3 %, moterų – 50,7 %. Gyventojų vidutinis tankis 270 žm./km2 (2018). Anglijoje tankiausiai gyvenama pietuose ir vidurinėje dalyje (apie 377 žm./km2). Daugiau kaip 50 % Šiaurės Airijos gyventojų įsikūrę rytinėje pakrantėje. Velse tankiausiai gyvenama pietuose. Rečiausiai gyvenama Škotijoje (apie 64 žm./km2; ypač retai Hailande, 8 žm./km2); 2/3 Škotijos gyventojų gyvena Edinburge ir Glazge. Jungtinė Karalystė viena labiausiai urbanizuotų pasaulio valstybių; miesto gyventojų 90 %. Šešiose didžiausiose miestų aglomeracijose gyvena 37,3 % šalies gyventojų.

Warwickas

Oksfordo gatvė

https://s.vle.lt/diagramos/110.html

1

2

* tūkstančiui kūdikių

3

skliaustuose nurodytas aglomeracijos gyventojų skaičius

* Mančesterio-Liverpulio aglomeracija

Didžiosios Britanijos dirbančių gyventojų pasiskirstymas pagal ekonominės veiklos sritis (2002)

-Anglijos gyventojai

Jungtinė Karalystė

Jungtinės Karalystės gamta

Jungtinės Karalystės konstitucinė santvarka

Jungtinės Karalystės partijos ir profsąjungos

Jungtinės Karalystės ginkluotosios pajėgos

Jungtinės Karalystės ūkis

Jungtinės Karalystės istorija

Jungtinės Karalystės santykiai su Lietuva

Jungtinės Karalystės švietimas

Jungtinės Karalystės literatūra

Jungtinės Karalystės architektūra

Jungtinės Karalystės dailė

Jungtinės Karalystės muzika

Jungtinės Karalystės choreografija

Jungtinės Karalystės teatras

Jungtinės Karalystės kinas

Jungtinės Karalystės žiniasklaida

Jungtinės Karalystės lietuviai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką