Juselino Kubitschek de Oliveira

Kubitschek de Oliveira Juselino (Žuselinas Kùbičekas de Oliveirà) 1902 09 12Diamantina 1976 08 22Rio de Žaneiras, Brazilijos politikas.

J. Kubitscheko de Oliveiros motina buvo čekų ir romų kilmės. Minas Geraiso federaliniame universitete jis studijavo mediciną. 1934–37 buvo Minas Geraiso valstijos Įstatymų leidžiamojo susirinkimo narys, 1940–45 – Belo Horizontės (Minas Geraiso valstijos centras) meras, 1946–50 – Brazilijos federacinio kongreso deputatas (atstovavo socialdemokratams). 1950–55 Minas Geraiso valstijos gubernatorius. Pagarsėjo kaip gabus administratorius, palaikė gerus santykius su profsąjungomis ir žemvaldžiais. 1956–61 – Brazilijos prezidentas. Jo valdymo laikotarpiu paspartėjo pramonės (automobilių, naftos perdirbimo, juodosios metalurgijos, elektros energijos, cemento) plėtra; pradėta statyti nauja sostinė (Brazilija), kuri turėjo skatinti šalies vidurio ir vakarinių valstijų plėtotę ir tapo šalies permainų simboliu.

Juselino Kubitschek de Oliveira

Po 1964 karinio perversmo iš J. Kubitscheko de Oliveiros dešimčiai metų buvo atimtos politinės teisės. Manoma, žuvo specialiųjų tarnybų organizuotoje autokatastrofoje.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką