kalakùtiniai (Meleagridae), vištinių paukščių (Galliformes) šeima. 1 gentis, 2 rūšys. Paplitę Šiaurės ir Centrinėje Amerikoje.

Stambūs. Patinai didesni, įvairesnių ir ryškesnių spalvų. Galva ir kaklo viršus be plunksnų, nuo kaktos nukarusi ilga odos išauga. Sparnai apvalūs. Poligamai.

Laukinis kalakutas

Šiaurės Amerikos pietinėse srityse paplitęs laukinis kalakutas (Meleagris gallopavo). Kūno ilgis apie 110 cm, masė 4–10 kilogramų. Galva mėlyna, kojos raudonos. Sparnai trumpi, uodega neilga. Tamsiai rudas su variniu ir žalsvu atspalviu, plunksnos su juosvu pakraščiu. Sparnai ir uodega dryžuoti. Greitai bėgioja, neblogai skraido. Gyvena miškingose, krūmais ir žolėmis apaugusiose vietose. Aktyvus dieną. Dažnai nakvoja medžiuose. Minta sėklomis, vaisiais, augalų pumpurais, vabzdžiais. Patelė lizdą krauna ant žemės, deda 10–15 pilkšvai gelsvų, dėmėtų kiaušinių, peri apie 4 savaites. Iš jo kilę naminiai kalakutai.

laukinis kalakutas

Akiniuotasis kalakutas

akiniuotasis kalakutas

Centrinėje Amerikoje gyvena akiniuotasis kalakutas, arba povinis kalakutas (Meleagris ocellata), kūno ilgis apie 90 cm, masė 2–4 kilogramai.

laukinis kalakutas

3102

-kalakutas; -kalakutai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką