karinė jūrų vėliava

karnė jrų vliava, laivo priklausomybės tam tikros valstybės ginkluotosioms pajėgoms ženklas – nustatytos formos ir atspalvių audeklo gabalas.

Karinės jūrų vėliavos forma, spalva ir simboliai dažnai būna kaip ir valstybės vėliavos, kai kurių valstybių (Didžiosios Britanijos, Japonijos, Rusijos ir kitų) karinė jūrų vėliava turi išskirtinę simboliką. Karinė jūrų vėliava būna: karinio jūrų laivyno, karinio jūrų laivyno vyriausiojo vado ir vyriausiojo štabo viršininko, laivyno, flotilės arba eskadros, laivų junginio vado vėliavos, laivų diviziono vado breidvimpelas, karinio laivo vimpelas. Karinė jūrų vėliava keliama kartu su valstybės vėliava. Karinė jūrų vėliava iškeliama rytą nustatytu laiku ir nuleidžiama saulei leidžiantis. Plaukiant laivui vėliava nenuleidžiama – būna iškelta dieną ir naktį. Karinė jūrų vėliava pradėta naudoti senovėje. 16–18 a. tai tapo tradicija.

Didžiosios Britanijos karinių jūrų pajėgų vėliava

Tailando karinio jūrų laivyno vėliava

Lietuvoje pirmoji karinė jūrų vėliava buvo įteikta 1935 mokomajam karo laivui Prezidentas A. Smetona. 1992 atkūrus karines jūrų pajėgas, karinės jūrų vėliavos buvo įteiktos Atskirajam laivų divizionui.

645

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką