kelių eismo taisyklės

keli esmo taisỹklės, įstatyminis normatyvinis dokumentas, nusakantis mechaninių ir kinkomojo transporto priemonių, pėsčiųjų, dviratininkų eismo tvarką keliuose, gatvėse.

Pagrindiniai bruožai, atsiradimas

Kelių eismo taisyklės sudaromos atsižvelgiant į kelių eismo ir kelio ženklų konvencijų, valstybės standartų reikalavimus. Privalomos visiems eismo dalyviams, už jų nesilaikymą baudžiama kaip už įstatymo pažeidimą. Kelių eismo taisyklės nusako eismo dalyvių pareigas, reguliavimo signalus, šviesos įtaisų naudojimą, transporto priemonių manevravimą, judėjimo greitį, neįgaliųjų ir specialiųjų transporto priemonių vairavimo ypatumus, saugos įtaisų taikymą, krovinių vežimą, mokymo vairuoti reikalavimus, kaip elgtis eismo įvykių metu, kaip ženklinti kelius, vairuotojų egzaminavimo tvarką. Seniausios žinomos sausumos kelių eismo taisyklės sukurtos viduriniais amžiais. Jos įvairiose šalyse buvo skirtingos. Pirmoji kelių transporto konvencija kelių eismo taisyklėms suvienodinti pasirašyta 1909 Paryžiuje.

pagal kelių eismo taisykles į geltonu tinklu (koriu) paženklintą sankryžos vietą draudžiama įvažiuoti, kai joje ar už jos stovi kiti automobiliai, dėl kurių vairuotojas priverstinai sustotų pažymėtame plote

Kelių eismo taisyklės Lietuvoje

Lietuvoje kelių eismo taisyklės buvo aprašytos Trečiajame Lietuvos Statute (1588). 1920 Lietuvoje išleistos Taisyklės apie tvarką ir išlygas plentais ir Susisiekimo ministerijos vieškeliais mechanine jėga varomais vežimais žmonėms ir kroviniams vežioti. 1926 pasirašyta antroji kelių transporto konvencija, kuri įvedė automobilių valstybinius skiriamuosius ženklus. Lietuvos Respublikoje kelių eismo taisyklės patvirtintos 1993 11 29. Nuo 2003 04 01 įsigaliojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 12 11 nutarimu (paskutinį kartą keistas 2023) patvirtintos Kelių eismo taisyklės.

2217

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką