Klaipėdos festivalio logotipas

Klapėdos festivãlis, iki 2020 „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, nuo 1998 Klaipėdos muzikinio teatro vasaromis rengiamas tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis. Kilo iš dirigento S. Domarko iniciatyvos. Misija – puoselėti profesionalųjį scenos meną Vakarų Lietuvoje, pristatyti operos, operetės ir šokio spektaklius, simfoninės ir vokalinės muzikos programas. 2020 Klaipėdos miesto gimtadieniui rugpjūčio 1 d. pažymėti, kartu ir muzikinio teatro Klaipėdoje 200 m. sukakčiai paminėti buvo pristatyta vokiečių kompozitoriaus R. Wagnerio opera Skrajojantis olandas.

2021 surengtas vasaros festivalis pakeitė savo įvaizdį ir apimtį: jo siekis – įsitvirtinti tarp didžiausių klasikinės muzikos festivalių ne tik Vakarų Lietuvos, bet ir visame Baltijos regione. Lygiuodamiesi į orkestrų pasirodymais ir operų pastatymais atvirame ore garsėjančius Europos muzikos festivalius (Bregenzo festivalis Austrijoje, Operos festivalis Veronos arenoje), festivalio rengėjai savo sumanymus įgyvendina unikalioje vietoje – senajame Paulio Willy Lindenau laivų statyklos elinge, tapusiame festivalio simboliu ir programos epicentru. Čia 2021, 2022 rodyta ir R. Wagnerio opera Skrajojantis olandas (koncepcijos autorius, režisierius Dalius Abaris, režisierius Gediminas Šeduikis, scenografai D. Abaris ir Sigita Šimkūnaitė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė). Atviroje elingo scenoje vyksta ir kiti didieji festivalio projektai – šokio spektakliai, tarptautinį pripažinimą pelniusių solistų pasirodymai su Klaipėdos muzikinio teatro simfoniniu orkestru.

Richardo Wagnerio operos spektaklio Skrajojantis olandas scena (2021; koncepcijos autorius, režisierius Dalius Abaris, režisierius Gediminas Šeduikis, scenografai D. Abaris ir Sigita Šimkūnaitė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė, © LATGA, 2020)

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką