komunstinė talkà, nemokamo tikslinio ir laikino darbo forma Sovietų Sąjungoje, grindžiama SSKP komunizmo doktrinos vadinamąja naujo požiūrio į darbą teorija.

Atsirado Sovietų Rusijoje; pirmoji komunistinė talka surengta 1919 04 12, pirmoji masinė – 1919 05 10 (Maskvoje). Įsigalėjus sovietinei valdžiai į komunistinę talką buvo telkiami ir moksleiviai, studentija (dažniausiai tvarkė aplinką).

Nuo 1969 buvo rengiamos SSRS komunistinės talkos kampanijos. Nors oficialiai buvo skelbiama, kad dirbama savanoriškai, iš tikrųjų totalitarinės komunistinės valstybės valstybinių ir visuomeninių įmonių bei organizacijų darbuotojams komunistinės talkos buvo privalomos. Per komunistinę talką darbo vietose dirbančių darbuotojų uždirbtos lėšos būdavo pervedamos į vadinamuosius penkmečių fondus.

Komunistinės talkos Lietuvoje

Per sovietinę Lietuvos okupaciją pirmoji komunistinė talka surengta 1945 05 27 Vilniuje SSRS–Vokietijos karo metu apgriautam miestui atstatyti. Miestų atstatymo talkos buvo organizuojamos Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir kitur. Nuo 1969 ir Lietuvos įmonių, įstaigų darbuotojai privalėjo dalyvauti sąjunginėse komunistinės talkos kampanijose.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką