Kurlų bòbteilai (angl. Kurilian bobtail), kačių veislė. Susiformavo maždaug prieš šimtmetį. Veislė atsirado atsitiktinai mutavus genams, kurie lėmė trumpą kačių uodegą. Spėjama, kad į Kurilų salas kačių atvežė jūrininkai ir ne visos keliautojos su jais grįžo atgal. Keliama hipotezė, kad Kurilų bobteilų protėviai galėjo būti japonų beuodegės katės. Pirmą kartą parodoje Kurilų bobteilai pasirodė prieš maždaug 20 metų. Pasaulinė kačių federacija (World Cat Federation, WCF) juos pripažino 1995, o praėjus septyneriems metams veislę pripažino ir Tarptautinė kačių federacija (The Fédération Internationale Féline). Veislės pavadinimas buvo suteiktas pagal vietovę, kurioje šios katės buvo paplitusios – anksčiau jų buvo galima rasti išskirtinai tik Kurilų salose.

Kurilų bobteilas yra tvirto, raumeningo kūno sudėjimo. Nors iš priekio ši katė atrodo niekuo neišsiskirianti iš kitų, tačiau jos uodega išskirtinė. Ji yra labai panaši į triušio uodegą – trumpa, maždaug 8 cm ilgio, buka ir pūkuota. Kitas skiriamasis bruožas – užpakalinės kojos, kurios yra ilgesnės už priekines. Šios veislės kačių kūnas trumpas, o ūgis yra didesnis nei daugelio žinomų kačių veislių. Kurilų bobteilų svoris paprastai svyruoja nuo 5,7 iki 7,5 kilogramo. Galva gana masyvi, ausys vidutinio dydžio, akys didelės, migdolo formos. Nosis šiek tiek įgaubta, antakiai ir ūsai ilgi. Kailis beveik nesišeria, nėra linkęs kaupti purvą. Kurilų bobteilas neturi jokio katėms būdingo specifinio kvapo. Kailis gali būti įvairus – tai priklauso nuo to, iš kokios salos yra kilę protėviai. Šios veislės katės gali turėti ilgą arba trumpą kailį: ilgakailėms katėms yra būdinga apykaklė ir kelnės, trumpakailių Kurilų bobteilų visą kūną dengiantis kailis yra trumpas. Ir trumpaplaukių, ir ilgaplaukių kailis yra švelnus, malonus liesti. Leistinos įvairios kailio spalvos: raina, dvispalvė.

Kurilų bobteilas

Kurilų bobteilas

Kurilų bobteilai yra labai draugiškos ir tvarkingos katės, kurios greitai perpranta namuose vyraujančias taisykles ir stengiasi jų laikytis. Šios veislės katės noriai bendrauja ir su žmonėmis, ir su namuose esančiais augintiniais, puikiai sutaria su vaikais. Katės labai greitai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos, todėl nesunkiai ištveria keliones. Jos kuo puikiausiai jaučiasi vaikščiodamos su pavadėliu. Labai mėgsta vandenį – maudynės joms tikrai nėra kančia, veikiau puiki pramoga. Kurilų bobteilai turi labai stiprų medžioklės instinktą, todėl vienuose namuose geriausia neauginti paukščių, graužikų ar žuvelių, laikomų atviruose akvariumuose.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką