Labeònas, Márkas Antstijus Labeònas (Marcus Antistius Labeo) apie 42 prieš Kristų apie 22 po Kristaus, romėnų teisininkas ir politikos veikėjas. Romėnų teisės mokyklos – vadinamųjų prokuliečių – žymiausias atstovas.

Buvo senatorius, dalyvavo Senato sudarymo komisijoje, ėjo pretoriaus pareigas. Respublikos šalininkas. Nepritardamas Augusto vykdomai politikai atsisakė jam siūlomų konsulo pareigų ir politinės veiklos.

Domėjosi gramatika, politika, filosofija, viešąja ir privačiąja teise. Prilygino teisę metodiškai ir sistemiškai išanalizuotiems mokslams, pvz., retorikai, geometrijai. Privačioje teisėje pasižymėjo sudarydamas sandorių naują klasifikaciją, plėtodamas žinias apie sutartis ir prievoles iš nepagrįsto praturtėjimo. Parašė apie 400 darbų.

Svarbiausi veikalai: Dvylikos lentelių įstatymų komentarai (Ad XII tab. commentarii), Pontifikų teisė (De jure pontificio), Laiškai (Epistolae), Atsakymas (Responsa). Kai kurių jo mokinių darbų ištraukos su Labeono teisinėmis nuostatomis įdėtos į Justiniano kodifikaciją.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką