lauramedniai (Lauraceae), magnolijainių (Magnoliopsida) klasės augalų šeima. 54 gentys, apie 2500 rūšių. Svarbesnės gentys: cinamonas, lauramedis, laurenis, lindera, okotija. Dauguma paplitę atogrąžų ir paatogrąžių klimato srityse, didžiausia įvairovė Pietryčių Azijoje ir Pietų Amerikoje.

Įvairaus aukščio visžaliai medžiai ir krūmai. Lapai ištisiniai, kartais skiautėti, odiški, pražanginiai, retai priešiniai. Juose daug eterinius aliejus gaminančių liaukų. Žiedai maži, dažniausiai kvapūs, susitelkę į viršūninius ar skėtiškos kekės pavidalo žiedynus, retai pavieniai lapų pažastyse. Apyžiedžio lapeliai menkai diferencijuoti, taurėlapiai ir vainiklapiai panašaus dydžio ir spalvų, dažniausiai žalsvi, balti, rausvi arba geltoni. Vaisius – sultinga arba mėsinga vienasėklė uoga, kartais panaši į kaulavaisį.

Visose augalo dalyse yra eterinių aliejų. Šeimoje yra maistinių (persėja), prieskoninių (cinamonas). Kai kurių lauramedinių mediena naudojama baldų pramonėje, statyboje (daugiausia apdailai); vertingiausia – raudonojo šeštainio mediena.

Lietuvoje savaiminių lauramedinių nėra, retai auginami kambariuose, oranžerijose.

849

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką