Lietuvos jaunimo organizacijų taryba

Lietuvõs jaunmo organizãcijų tarýba, LiJOT, nevyriausybinė, ne pelno organizacija (asociacija), vienijanti nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas. Įkurta 1992 metais.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos logotipas

Struktūra

Tarybą sudaro 72 organizacijos (2022), atstovaujančios apie 200 000 narių: Ateitininkų federacija, Lietuvos skautija, Lietuvos šaulių sąjunga, korporacija Neo-Lithuania, įvairių Lietuvos politinių partijų jaunimo organizacijos, studentų sąjungos ir kitos nevyriausybinės organizacijos.

Valdymo aukščiausia institucija – asamblėja (šaukiama du kartus per metus), kuri slaptu balsavimu renka valdybą, prezidentą (dvejiems metams) ir kontrolės komisiją (vieneriems metams).

Tikslai ir veikla

Tarybos tikslas – atstovauti jaunimui ir jo organizacijoms, formuoti jaunimo politiką, stiprinti narystę ir vidinį bendradarbiavimą, didinti jaunimo galias, skatinti visuomenei ir valstybei naudingą veiklą ir iniciatyvas. Taryba siekia, kad būtų priimti jaunimui ir jaunimo organizacijoms palankūs įstatymai ir kiti teisės aktai, dalyvauja rengiant tokių įstatymų ir teisės aktų projektus. Taryba renka informaciją apie jaunimo organizacijų veiklą, organizuoja informacinių leidinių ir metodinių priemonių leidybą, informacijos pateikimą internete, bendradarbiauja su užsienio jaunimo ir kitomis organizacijomis.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos logotipas

Taryba yra Baltijos jaunimo forumo tikroji narė ir steigėja (1994), Europos jaunimo forumo, vienos didžiausių Europoje nevyriausybinių organizacijų, tikroji narė (1997). 1999 Lietuvos jaunimo organizacijų taryba įsteigė Jaunimo tarptautinę bendradarbiavimo agentūrą, kuri koordinuoja Europos Sąjungos programą Veiklus jaunimas. Nuo 2004 Taryba koordinuoja Europos informacijos paslaugų tinklo Eurodesk veiklą Lietuvoje.

Prezidentai

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentai: Aleksandras Valentas (1997–99), Mindaugas Kiznis (1999–2004), Miroslavas Monkevičius (2004–07), Šarūnas Frolenko (2007–11), Loreta Senkutė (2011–13), Mantas Zakarka (2013–17), Antanas Mikalauskas (2017–19), Lukas Kornelijus Vaičiakas (2019–22), Domantas Katelė (nuo 2022).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką