Liuksemburgo centrinis bankas

Liùksemburgo centrnis bánkas (pranc. Banque centrale du Luxembourg), šalies centrinis bankas. Būstinė Liuksemburgo mieste.

Veikla

Liuksemburgo centrinis bankas atsako už šalies finansų sistemos stabilumą ir jos plėtrą, kainų stabilumą, atlieka pinigų emisiją, prižiūri komercinių bankų ir kitų kredito įstaigų veiklą, tarpbankinius atsiskaitymus, saugo ir tvarko šalies užsienio valiutos ir aukso atsargas ir kita. Yra Bendrųjų reikalų, Ekonomikos ir tyrimų, Finansinės rizikos ir garantijų valdymo, Finansinio stabilumo, Informacijos ir technologijų, Likvidumo priežiūros, Operacijų, Rinkos struktūros ir priežiūros, Rizikos prevencijos, Statistikos, Tarptautinių santykių ir ryšių, Valiutų ir numizmatikos, Vidaus audito, Vidaus finansų ir strategijos, Žmogiškųjų išteklių skyriai, biblioteka (įsteigta 2005). Bankui vadovauja valdytojas. Banko aktyvai apie 286,5 mlrd. eurų, 415 darbuotojų (2022).

Liuksemburgo centrinio banko būstinės pastatas

Istorija

įėjimas į Liuksemburgo centrinio banko būstinės pastatą

Liuksemburgo centrinis bankas įkurtas 1998 06 01 (pagal 1998 04 22 įstatymą). Nuo 1998 pabaigos priklauso Europos centrinių bankų sistemai. 2002 01 01 Liuksemburgo franką pakeitė euru (1 euras prilygintas 40,3399 Liuksemburgo franko; frankas legalia mokėjimo priemone dar buvo iki 2022 03 01).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką