Janušáitis Liutauras 1982 04 02Kaunas, lietuvių džiazo multiinstrumentininkas, kompozitorius, aranžuotojas, elektroninės muzikos prodiuseris. 2006 baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (saksofoną), 2011 – Berklee muzikos koledžą Bostone (pirmasis šį koledžą baigęs lietuvis).

Muzikinė veikla

Koncertuoja su Lietuvos džiazo kolektyvais, bendradarbiauja su grupėmis ir atlikėjais (kuria jiems aranžuotes), tarp jų – Garbanotas, Saulės kliošas, Skamp, Mantas Jankavičius, Leon Somov, Vaidas Baumila, G. Kilčiauskienė, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Simona Jakubėnaitė. Koncertuoja ir su akademinės muzikos kolektyvais, aranžuoja muziką bigbendams, kameriniams ir simfoniniams orkestrams.

Liutauras Janušaitis

2007 įkūrė (su kitais) Baltic Salsa Orchestra. 2012–17 Kauno bigbendo dirigentas. Nuo 2013 D. Pulausko grupės narys; su juo dalyvavo Otavos, Londono, İzmiro, Bratislavos, t. p. svarbiausiuose Ukrainos, Afrikos, Indijos, Kinijos, Japonijos, Pietų Korėjos džiazo festivaliuose. Nuo 2014 J. Jasinskio grupės Reinless narys. Nuolat bendradarbiauja su Japonijos, Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Skandinavijos muzikantais, įrašė su jais albumų kaip kviestinis atlikėjas. Kasmet dalyvauja bendrame ture su Japonijos ir Pietų Korėjos džiazo grupe Boylston Jazz (nuo 2010). Su įvairiais muzikiniais projektais pasirodė Belgijoje, Ispanijoje, Brazilijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Kūryba

Kuria muziką akustiniams instrumentams. Įrašė autorinių albumų, tarp jų: Two Different Sides (2017), meditacinės muzikos mini albumas Infinity (2021), American Stories (su Vilnius JJazz Ensemble 2022). Su J. Jasinskiu kuria ir aranžuoja autorinę džiazo muziką jo suburtam bigbendui Vilnius JJazz Ensemble. Parašė muziką urban dance spektakliui Miesto žvėris (2022; atliktas per Kauno – kultūros sostinės 2022 Mitinio Kauno Žvėries programą). Jo sukurta daina Amžinai Lietuvos radijo lietuviškos dainos konkurse 2019 laimėjo II vietą. Reiškiasi kaip elektroninės muzikos prodiuseris.

Liutauras Janušaitis

2785

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką