Lvòvo universitètas (ukr. Львівський університет, Lvivskij universitet), Lvòvo nacionãlinis Ivãno Frankò universitètas (ukr. Львівський національний університет імені Івана Франка, Lvivskyj nacionalnyj universitet imeni Ivana Franka), seniausias Ukrainos ir vienas seniausių Rytų Europos universitetų.

Struktūra ir veikla

Veikia (2021) 19 fakultetų: Biologijos, Chemijos, Ekonomikos, Elektronikos ir kompiuterių technologijų, Filologijos, Filosofijos, Fizikos, Finansų valdymo ir verslo, Geografijos, Geologijos, Istorijos, Kultūros ir menų, Mechanikos ir matematikos, Pedagogikos, Taikomosios matematikos ir informatikos, Tarptautinių santykių, Teisės, Užsienio kalbų, Žurnalistikos. 3 koledžai: Gamtos, Pedagogikos ir Teisės. Yra 8 institutai (Archeologijos, Europos integracijos, Ivano Franko studijų, Istorijos tyrimų, Literatūros studijų, Slavistikos, Žiniasklaidos ekologijos, Podiplominių studijų ir ikiuniversitetinio parengimo), 17 mokslinių laboratorijų, 9 mokslinio tyrimo institutai ir centrai.

Lvovo nacionalinis Ivano Franko universitetas

Yra biblioteka (įkurta 1608, 1848 per gaisrą sudegė apie 51 000 universiteto knygų; turi apie 3 mln. tomų), astronomijos observatorija, 6 muziejai (Archeologijos, Mineralogijos, Paleontologijos, Rūdinių iškasenų, Universiteto istorijos, Zoologijos), botanikos sodas.

Apie 18 400 studentų, apie 1000 dėstytojų (2020).

Universitetas leidžia 48 periodinius mokslinius leidinius, įvairių sričių žinynų 21 seriją, 18 mokslinių straipsnių rinkinių, 8 mokslo ir 1 mokslo populiarinamąjį žurnalą.

Istorija

Universitetas įkurtas 1661 01 16 Lenkijos karaliui Jonui II Kazimierui suteikus Lvovo jėzuitų kolegijai (įkurta 1608) universiteto statusą. Iki 1773 Lvovo universitetą valdė jėzuitai. 1773–84 universitetas buvo uždarytas. 1940–99 Lvovo Ivano Franko valstybinis universitetas.

2006 buvo apie 12 000 studentų, apie 1000 dėstytojų.

2007 buvo 18 fakultetų: Biologijos, Chemijos, Ekonomikos, Elektronikos, Filologijos, Filosofijos, Fizikos, Geografijos, Geologijos, Istorijos, Kultūros ir menų, Mechanikos ir matematikos, Ikiuniversitetinio lavinimo, Taikomosios matematikos ir informatikos, Tarptautinių santykių, Teisės, Užsienio kalbų, Žurnalistikos.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką