Zuckerberg Mark Elliot (Markas Eliotas Cùkerbergas) 1984 05 14White Plains (Niujorko valstija), Jungtinių Amerikos Valstijų išmaniųjų technologijų specialistas, verslininkas, filantropas. Žydų kilmės.

Pradėjo programuoti būdamas 10 m. amžiaus. Besimokydamas mokykloje įsteigė bendrovę Media Group ir didesnėms kompiuterinėms bendrovėms pardavė savo sukurtą programą Synapse Media Player, skirtą klausytis muzikos. 2002–04 studijavo Harvardo universitete, bet jo nebaigė (2017 suteiktas šio universiteto garbės daktaro laipsnis). 2004 kartu su kitais įkūrė Harvardo universiteto studentų socialinį tinklą Facebook, į kurį vėliau leista registruotis kai kurių kitų Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų studentams. 2006 šis tinklas tapo populiariausiu pasaulyje, o M. E. Zuckerbergas atsidėjo vien tik jo veiklos plėtojimui. 2010 įsteigė Start-up: Education fondą, skirtą startuoliams. Daug savo lėšų skiria sveikatos moksliniams tyrimams, švietimui, energetikai (yra įsipareigojęs labdarai išdalyti bent 50 % savo turto, kurio vertė 2021 buvo 97 mlrd. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių).

Mark Elliot Zuckerberg

Mark Elliot Zuckerberg

M. E. Zuckerbergo biografijos motyvais sukurtas vaidybinis filmas Socialinis tinklas (The Social Network 2010, režisierius Davidas Fincheris).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką