pirmieji NASA astronautai (vadinamas Mercury septynetas): pirmoje eilėje iš kairės W M. Schirra, D. K. Slaytonas, J. H. Glennas, M. S. Carpenteris; antroje eilėje iš kairės A. B. Shepardas, V. I. Grissomas, L. G. Cooperis

„Mercury“, Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinės aeronautikos ir kosmoso valdybos (NASA) žmogaus skraidinimo į kosmosą programa; erdvėlaivis šiai programai vykdyti. Programos (1958–63) tikslas – paleisti į dirbtinį Žemės palydovo orbitą erdvėlaivį su astronautu ir saugiai jį grąžinti į Žemę, tirti astronauto darbingumą. 1959 04 09 NASA suformuotas ir visuomenei pristatytas pirmasis būsimų astronautų būrys, vėliau pavadintas Mercury septynetu. Jam priklausė L. G. Cooperis, V. I. Grissomas, Donaldas Kentas Slaytonas, M. S. Carpenteris, A. B. Shepardas, W. M. Schirra, J. H. Glennas.

Mercury erdvėlaivio pagrindinės dalys: kūgio formos nuleidžiamasis modulis su sandaria vienviete astronauto kabina (įtaisytas parašiutas ir apsauginis ekranas), stabdymo varikliai, avarinio gelbėjimo įtaisas. Į geocentrinę orbitą Mercury buvo keliami nešančiąją raketa Atlas, kad skrietų balistine trajektorija – nešančiąja raketa Redstone. Į Žemę nusileisdavo parašiutais ant vandens. Atlikta 20 skrydžių (6 kartus skriejo astronautai). Pirmasis skrydis be žmogaus – 1959 09 09, su žmogumi – 1961 05 05, paskutinis skrydis – 1963 05 05.

1

-Mercury septynetas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką