meteorologiniai elementai

meteorològiniai elemeñtai, rodikliai, apibūdinantys atmosferos procesų būklę, dirvožemio, vandens telkinių paviršiaus savybes, Žemės ir Saulės spinduliuotę. Matuojami ir stebimi meteorologiniais prietaisais meteorologijos ir aerologijos stotyse.

Meteorologinius elementus sudaro: oro temperatūra ir drėgnis, atmosferos slėgis, vėjo kryptis ir greitis, debesuotumas (debesų kiekis ir jų formos), krituliai (kiekis, intensyvumas, fazinė būsena, trukmė), sniego danga (storis, tankis, vandens ištekliai), matomumas, dirvožemio temperatūra ir drėgmės ištekliai, įšalo gylis, vandens temperatūra, dirvožemio ir vandens paviršiaus būklė, tiesioginė, išsklaidytoji ir ultravioletinė Saulės spinduliuotė, saulėtumas (Saulės švytėjimo trukmė), paklotinio paviršiaus albedas ir radiacijos (spinduliuotės) balansas, atmosferos ir Žemės ilgabangė (infraraudonoji) spinduliuotė. Prie meteorologinių elementų t. p. priskiriami įvairūs meteorologiniai reiškiniai (perkūnija, pūga, lijundra, rūkas ir kita) ir skaičiuojamieji rodikliai (ekvivalentinė temperatūra, oro tankis, turbulencijos ir atmosferos skaidrumo koeficientai ir kita).

pagrindinius meteorologinius elementus (vėjo kryptis ir greitis, oro temperatūra, atmosferos slėgis, kritulių rūšys) vaizduojantis žemėlapis

1163

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką