Minstrų Tarýba, 1946–91 SSRS aukščiausioji vykdomoji ir tvarkomoji valstybinės valdžios institucija, vadovavusi valstybės valdymo institucijų sistemai. Buvo sudaroma SSRS Aukščiausiosios Tarybos (Aukščiausioji Taryba) pirmojoje naujo šaukimo sesijoje ir jai atsakinga bei atskaitinga. Laikotarpiu tarp SSRS Aukščiausiosios Tarybos sesijų atsiskaitydavo SSRS Aukščiausiosios Tarybos prezidiumui.

Ją sudarė pirmininkas, jo pirmasis pavaduotojas ir pavaduotojai, SSRS ministrai, SSRS valstybinių komitetų pirmininkai, kitų centrinių valstybės valdymo institucijų vadovai ir sąjunginių respublikų ministrų tarybų pirmininkai, įėję į Ministrų Tarybą pagal pareigas. Formaliai sprendė (faktiškai vykdė SSRS komunistų partijos centro komiteto Prezidiumo nurodymus) visus valstybės valdymo klausimus, nepriskirtus SSRS Aukščiausiosios Tarybos ir SSRS Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo kompetencijai. Ministrų Taryba vadovavo ūkiniam, socialiniam, kultūriniam darbui ir kitoms valstybės valdymo sritims, ginkluotosioms pajėgoms, vadovavo ir koordinavo sąjunginių ir autonominių respublikų ministerijų, SSRS valstybinių komitetų ir kitų SSRS centrinių valdymo institucijų darbui ir kita.

Kaip nuolatinė institucija veikė SSRS Ministrų Tarybos prezidiumas, kurį sudarė Ministrų Tarybos pirmininkas, pirmininko pirmasis pavaduotojas, pavaduotojai ir (Ministrų Tarybos sprendimu) kiti vyriausybės nariai. Prezidiumas turėjo nuolatinių komisijų.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką