Mstislav Keldyš

Keldyš Mstislav (Мстислав Келдыш, Mstislavas Kèldyšas) 1911 02 10Ryga 1978 06 24Maskva, rusų mechanikas ir matematikas.

Išsilavinimas ir veikla

1931 baigęs Maskvos universitetą dirbo Centriniame aerodinamikos institute Maskvoje, Matematikos institute, Maskvos universitete; profesorius (1937). SSRS (1946) ir daugelio kitų šalių mokslų akademijų narys, 1961–75 SSRS mokslų akademijos prezidentas. 1953–78 Taikomosios matematikos instituto (pavadintas jo vardu) direktorius. Nuo 1962 SSRS Aukščiausiosios Tarybos deputatas.

Mokslinė veikla

Tyrimų svarbiausios sritys: orlaivių virpesių teorija, kūno judėjimo skystyje hidrodinamika, realiojo ir kompleksinio kintamojo funkcijų teorija, dalinių išvestinių lygčių teorija, funkcinė analizė, skaičiavimo matematika. Teoriškai pagrindė dirbtinių Žemės palydovų išvedimą į Žemės orbitą ir skrydžius į kitas Saulės sistemos planetas, koordinavo SSRS mokslo institucijų darbus kuriant pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą bei rengiant pilotuojamus kosminius skrydžius.

Mirties aplinkybės

Nusižudė.

Apdovanojimai

Lenino premija (1957).

Atminimo įamžinimas

Jo vardu pavadintas asteroidas nr. 2186 ir krateris Mėnulyje. Nuo 1980 Rusijos mokslų akademija už pasiekimus taikomosios matematikos ir mechanikos srityje teikia M. Keldyšo vardo medalį.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką