Nacionalinė pramonininkų asociacija

Nacionãlinė prãmonininkų asociãcija (National Association of Manufacturers), Jungtinių Amerikos Valstijų visuomeninė organizacija, atstovaujanti pramonės įmonių interesams. Būstinė Vašingtone (nuo 1974), 10 regioninių skyrių įvairiose Jungtinių Amerikos Valstijų valstijose.

Narystė ir struktūra

Nacionalinė pramonininkų asociacija yra didžiausia Jungtinių Amerikos Valstijų pramonės įmonių organizacija, kuriai priklauso apie 14 000 įmonių, daugiau kaip 350 mažesnių verslo asociacijų (2020). Asociacijai priklausančios įmonės pagamina daugiau kaip 85 % Jungtinių Amerikos Valstijų pramonės produkcijos, jos turi daugiau kaip 12,8 mln. darbuotojų. Asociacijoje dirba daugiau kaip 170 ekspertų.

Nacionalinės pramonininkų asociacijos valdymo institucijos: pirmininkas (renkamas dvejiems metams), vykdomasis komitetas, direktorių taryba, 5 specializuoti nuolatiniai komitetai, kurie, tenkindami asociacijos narių poreikius, analizuoja daugelį valstybės aparato kompetencijos klausimų (užsienio politiką, šalies ekonominę padėtį, socialinius pokyčius, ryšius su visuomeninėmis organizacijomis ir kita) ir tais klausimais rengia rekomendacijas.

Veikla

Tikslas – skatinti gamintojų konkurencingumą, tobulinti teisinę ir reguliavimo sistemą, spartinti Jungtinių Amerikos Valstijų ekonominį augimą, informuoti politikus, žiniasklaidą ir visuomenę apie gamintojų reikšmę šalies ekonomikos ateičiai ir gyvenimo lygiui. Skelbia straipsnius, apžvalgas, atlieka tyrimus, leidžia knygas ir kita. Turi daug įtakos Jungtinių Amerikos Valstijų politiniam gyvenimui, užsiima lobizmu Jungtinių Amerikos Valstijų Kongrese.

Istorija

Nacionalinė pramonininkų asociacija įkurta 1895 Cincinnatyje per 583 Jungtinių Amerikos Valstijų pramonininkų suvažiavimą. Nuo 20 a. pradžios Nacionalinė pramonininkų asociacija kovojo už į Jungtines Amerikos Valstijas importuojamoms prekėms taikomų importo muitų didinimą. 20 a. 4–5 dešimtmetyje kovojo su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento F. D. Roosevelto politika ir profsąjungomis. 1991 įsteigė Pramonės institutą, 2004 – Pramonės tyrimų ir inovacijų centrą, 2005 – Amerikos teisingumo bendriją, 2008 – Nacionalinį Amerikos darbo jėgos centrą.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką