J. F. Kennedy kosminių skrydžių centras Floridoje

NASA būstinė Floridoje

NASA, National Aeronautics and Space Administration (Nacionãlinė aeronáutikos ir kòsminės erdvs tyrmo valdýba), Jungtinių Amerikos Valstijų valstybinė organizacija, planuojanti, koordinuojanti ir finansuojanti civilinę aeronautiką ir kosmonautiką. Įkurta 1958 10 01, pagrindinė būstinė Vašingtone. NASA sudaro keliolika laboratorijų, skrydžių centrų ir kitų įstaigų: Ameso tyrimų centras, Drydeno skrydžių tyrimo centras, J. H. Glenno tyrimų centras, R. H. Goddardo kosminių skrydžių centras, Reaktyvinių variklių laboratorija, L. B. Johnsono, J. F. Kennedy, Stenniso kosminiai centrai, Langley tyrimo centras, G. C. Marshallo kosminių skrydžių centras ir kiti padaliniai.

NASA planuoja ir vykdo kosminės erdvės tyrimą, kosminius skrydžius, t. p. skrydžius Žemės atmosferoje, moksliškai apibendrina ir pritaiko rezultatus. NASA rengiami astronautai, tyrimų centruose dirba mokslininkai, inžinieriai, kompiuterininkai. NASA bendradarbiauja su kitomis įstaigomis, universitetais, pramonės įmonėmis. Bendradarbiauja su kitų šalių, pvz., Rusijos, Europos kosmoso agentūromis. Vieni pirmųjų NASA projektų – Mercury (1959–63), Gemini (1961–1966) programos. 1960–72 vykdyta astronautų skraidinimo į Mėnulį ir Mėnulio tyrimo Apollo programa. 1972 pradėta Kosminio transporto sistemos programa (Space Shuttle). Sukurti ir paleisti erdvėlaiviai yra nuskrieję iki visų Saulės sistemos planetų, iš arti erdvėlaiviais tiriamos kometos ir asteroidai, į orbitą leidžiamos kosminės observatorijos (pvz., Hubble’io kosminis teleskopas).

Raketų sodas J. F. Kennedy kosminių skrydžių centre Floridoje

Erdvėlaivių, kosminių skrydžių tobulinimas, sukurtos naujos technologijos lėmė oro prognozavimo palydovų ir palydovinės ryšių, navigacijos sistemų sukūrimą.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką