Nike sportiniai batai

„Nike“, 1964–71 „Blue Ribbon Sports“, Jungtinių Amerikos Valstijų sporto prekių gamybos bendrovė. Didžiausia sportinės avalynės gamintoja pasaulyje (2018 užėmė apie 27 % pasaulinės rinkos). Būstinė Beavertone (Oregono valstija).

Veikla

Gamina sportinę avalynę ir aprangą (krepšinio, beisbolo, amerikietiškojo futbolo, lengvosios atletikos, teniso, futbolo, golfo ir kitų sporto šakų), sportinius krepšius, kamuolius, akinius ir kitą įrangą sportininkams ir sirgaliams, darbo, laisvalaikio ir vaikų avalynę. Turi atstovybes 49 šalyse. Didžioji dalis produkcijos gaminama Azijos šalyse (Kinijoje, Indonezijoje, Taivane, Indijoje, Vietname ir kitur) esančiose gamyklose. Pajamos 36,4 mlrd. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių, apie 73 100 darbuotojų (2018).

Parama sporto klubams ir renginiams

Nike yra futbolo klubų FC Barcelona, Atlético Madrid, Chelsea, Inter Milan, Paris Saint-Germain ir daugelio kitų, Brazilijos, Olandijos, Portugalijos, Anglijos, Prancūzijos ir kitų šalių nacionalinių futbolo rinktinių, įvairių sporto renginių viena didžiausių rėmėjų. Nuo 2017 yra Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados krepšinio lygos NBA oficialioji sportinės aprangos tiekėja.

Istorija

1964 įkurta japoniškos sportinės avalynės importo ir prekybos bendrovė Blue Ribbon Sports. 1971 pradėjo gaminti sportbačius Swoosh ir Nike (pavadinti graikų deivės Nikės garbei) ir tapo Nike. 2003 įsigijo sportinės avalynės gamybos bendrovę Converse.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką