Niujorko viešoji biblioteka

Niujòrko viešóji bibliotekà (angl. New York Public Library), Jungtinių Amerikos Valstijų biblioteka. Viena didžiausių šalyje ir pasaulyje. Įsikūrusi Bronxe, Manhattane ir Stateno saloje.

Niujorko viešosios bibliotekos Centriniai rūmai

Niujorko viešosios bibliotekos pagrindinė skaitykla

Struktūra ir veikla

Biblioteka turi 92 padalinius (tarp jų – 4 mokslines bibliotekas ir Brailleʼio rašto leidinių biblioteką). Mokslinės bibliotekos išlaikomos iš privačių asmenų ir fondų lėšų, kiti padaliniai – iš vyriausybinių fondų.

Bibliotekos fonduose saugoma daugiau kaip 56 mln. dokumentų, iš jų – daugiau kaip 14 mln. knygų, apie 20 000 istorinių žemėlapių, daug rankraščių (J. Baldwino, Ch. Dickenso, W. Shakespeareʼo, W. Woolf ir kitų, T. Jeffersono ranka rašytas Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybės deklaracijos projektas), retų knygų kolekcijoje – vienas iš nedaugelio išlikusių J. Gutenbergo Biblijos (1455) egzempliorių. Yra ir lietuviškų knygų, žemėlapių, paveikslų.

Bibliotekoje kasmet apsilanko daugiau kaip 16 mln. lankytojų.

Istorija

Niujorko viešoji biblioteka įkurta 1895 05 23 sujungus dvi finansinių sunkumų turinčias viešąsias bibliotekas. 1911 05 23 atidaryti bibliotekos Centriniai rūmai.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką