Ochrido ežeras

Òchrido ẽžeras (makedonų k. Ochridsko Ezero, alb. Liqeni i Ohrit), Ligen i Ohrit, ežeras Šiaurės Makedonijoje ir Albanijoje. Plotas 358,2 km2 (iš jų 256 km2 Šiaurės Makedonijoje). Didžiausias gylis 286 m (giliausias ežeras Balkanuose), vidutinis gylis 138 metrai. Ilgis (iš šiaurės į pietus) apie 30 km, didžiausias plotis apie 15 kilometrų. Vandens paviršiaus altitudė 693 metrai. Ochrido ežeras susidaręs Dinarų kalnyno tektoninėje įduboje.

Rytiniai ir vakariniai krantai aukšti, uolėti, šiauriniai ir pietiniai – lėkšti, su smėlio paplūdimiais. Išteka Juodasis Drinis. Į Ochrido ežerą iš Prespos ežero teka požeminė (karstinė) upė. Ežero vanduo labai skaidrus. Paviršiuje vandens vidutinė temperatūra vasarą 22 °C, žiemą 5,4 °C, daugiau kaip 100 m gylyje visą laiką apie 6 °C. Gausu žuvų (yra endemų). Ochrido ežero pakrantėse žiemoja daug paukščių.

Rytiniame krante – Galičicos nacionalinis parkas. Ochrido ežeras – Ochrido–Prespos tarpvalstybinio biosferos rezervato (2014) dalis. Nuo 2019 Ochrido ežero dalis Albanijoje įtraukta į Pasaulio peveldo vertybių (Ochrido regiono gamtos ir kultūros paveldas) sąrašą, nuo 2021 – Ramsaro konvencijos saugoma vietovė.

Miestai: Ochridas, Struga (Šiaurės Makedonija), Pogradeci (Albanija).

-Ohrit; -Galičicos nacionalinis parkas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką