Opisanie rukopisnogo otdelenija Vilenskoj publičnoj biblioteki

Opisanie rukopisnogo otdelenija Vilenskoj publičnoj biblioteki (Vlniaus viešõsios bibliotèkos rañkraščių skỹriaus aprãšymai), Lietuvos 15 a.–1862 rankraščių katalogas ir svarbiausių dokumentų publikacija. Leista šios bibliotekos 1895–1906 Vilniuje rusų kalba liaudies švietimo ir vidaus reikalų ministerijų lėšomis. Aprašyta dalis bibliotekos fondų rankraščių: Vilniaus kapitulos archyvo (1895–97, kn. 1–2), pergamentai (1898, kn. 3), rankraščių rinkiniai, įvairūs dokumentai (1903–06, kn. 4–5). Didelę knygų dalį užima priedai, kuriuose paskelbta svarbesnių rankraščių.

Publikacijoje pateikta informacijos apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos valdovų privilegijas, Katalikų Bažnyčios, dvarų, miestų, amatininkų, cechų dokumentus su jų apžvalgomis, apie Vilniaus universiteto profesorių paskaitas, kunigų pamokslus, biografijas, istorinius ir literatūros kūrinius.

Spaudai publikaciją parengė Aleksandras Milovidovas, F. Dobrianskis, S. Snitko ir J. Kračkovskis. Daugumą šių rankraščių paveldėjo Vilniaus universiteto biblioteka, dalį, kuri 1915 buvo evakuota į Rusiją, 1947–52 atgavo Lietuvos mokslų akademijos biblioteka.

1781

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką