orientalų trumpaplaukės katės

orientãlų trumpaplaũkės kãtės (angl. Oriental Shorthair cat), kačių veislė. Dar vadinamos Rytų katėmis. Labai sena veislė, kilusi iš Tailando, kur buvo laikomos Siamo kačių porūšiu. 19 a. pabaigoje Siamo ir Rytų kačių protėviai buvo nugabenti į Angliją. 1896 Londone vykusioje parodoje dalyvavo melsva Rytų katė, atvežta iš Bankoko. Deja, tą kartą katė buvo diskvalifikuota dėl neįprastos spalvos. 1956 į Ameriką pateko šokoladinės spalvos Rytų katė, kuri iš karto sulaukė labai didelio susidomėjimo. Amerikiečiai siekė, kad tokia veislė būtų pripažinta. 1958 buvo nustatytas pirminis vertinimo standartas. Tuo laikotarpiu buvo pripažįstama tik viena, šokoladinė Rytų kačių spalva, tačiau veislės mylėtojams to nepakako ir jie siekė, kad būtų pripažinta daugiau kailio spalvų. 1977 buvo pripažinti ir kiti atspalviai, o 1995 pripažintas dvispalviškumas.

Orientalų trumpaplaukė katė yra vidutinio dydžio, kūnas grakštus ir raumeningas. Patelių svoris paprastai siekia 2,5–4 kg, patinų – 3,5–6 kilogramus. Šioms katėms būdingas proporcingas kūno sudėjimas – krūtinės ląstos ir pečių plotis turi būti ne didesnis už klubų plotį. Galva pleišto formos, nosis ilga ir tiesi, kakta plokščia. Kaklas ilgas ir plonas, ausys didelės, plačios, smailėjančiais galiukais. Ausys išsidėsčiusios taip, kad nosies šnervės ir ausų galiukai sudarytų lygiakraštį trikampį. Akys labai išraiškingos, ryškiai žalios spalvos (kartais pasitaiko žydros ar mėlynos). Kojos ilgos ir lieknos, letenėlės nedidelės, ovalo formos. Uodega ilga, labai lanksti, smailiu galiuku. Kailis trumpas, žvilgantis, prigludęs prie kūno. Leistinos spalvos: kaštoninė, alyvinė, juoda, mėlyna, raudona, kreminė, abrikosinė, cinamoninė, marga, raina. Orientalų trumpaplaukės katės yra labai aktyvios ir trokšta būti dėmesio centre. Jos labai prisiriša prie žmonių, su kuriais gyvena, joms patinka bendrauti ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais. Jei namuose yra kitų augintinių, orientalų trumpaplaukė su jais puikiai sutaria ir džiaugiasi, kad turi kompanjonų, kol šeimininko nėra namuose.

orientalų trumpaplaukė katė

Orientalų trumpaplaukės katės nėra tylios – jos labai mėgsta kalbėti. Įdomu tai, kad šios augintinės skleidžiamo garso tonacijomis moka išreikšti savo jausmus ir pageidavimus, tad labai greitai galima suprasti, ko ji šiuo metu norėtų. Šios katės labai greitai perpranta, kas namuose leistina, o kas – ne. Orientalų trumpaplaukės katės labiausiai tinka aktyviems žmonėms, kuriems reikalingas energingas ir mėgstantis dėmesį augintinis. Šios katės noriai mokosi įvairių triukų, nesunkiai išmoksta vaikščioti su pavadėliu.

orientalų trumpaplaukė katė

orientalų trumpaplaukė katė

-Rytų katės

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką